Oblíbené téma začátečníků - mohu vynechat jeden segment letenky - možná už nebude úplně od věci.Aktivitu zahájily holandská spotřebitelská organizace Consumentenbond a řecká EKPIZO podniknutím právních kroků vůči letecké společnosti KLM. Britská spotřebitelská organizace Which?, maltská CA Malta a řecká KEPKA pak zaslaly výzvu hned několika aerolinkám, aby přestaly doložku „no-show“ používat. KEPKA, CA Malta, švýcarská spotřebitelská organizace FRC a dánská Forbrugerrådet Tænk podávají stížnost k jejich národním úřadům kvůli využívání této doložky. dTest se připojuje podáním podnětu České obchodní inspekci.https://www.dtest.cz/clanek-7063...erolinkami .

No show minulostí?

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

@niemandos - souhlasím s tebou, netřeba hned navlékat stažené gatě:-) 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ono se ale stačí podívat třeba na osvobození chlapců, co umlátili řetězem Čecha v Anglii jen tak pro zábavu,

Sorryjako, ale to je vizitka britských porotních soudů, s EU to nemá pranic společného. 

0 Citovat

@Petr76 Tož ja nevěděl, ze Anglie není v EU. Aspon zatím. A ta kauza ve Francii je jako co? Chapu, ze jste kluci zřejmě právníci, aspon u eremiho jsem si podle jeho příspěvku prakticky jistý, ale to můj pohled a důvěru v soudnictví v EU  zemích, potažmo ČR nijak nemění. A ano chapu rozdíl v soudních systémech Anglie a Německa, i když právnické vzdělání nemám. Ja jen uvedl příklady toho, ze soud nemusí dopadnout podle toho, jak to na první pohled vypadá. To je vše. Je zvláštní , ze se v tom tak vrtate .A upřímně ještě divnejsi je, ze tak zlidověla hláska nekoho  takového, jako je autor hlášky sorry jako :-). Úplně nechápu, čím si to dotyčný občan zasloužil 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Petr76 Tož ja nevěděl, ze Anglie není v EU. Aspon zatím. A ta kauza ve Francii je jako co?

í 

A jak souvisí národní trestní soudnictví s EU?

Samozřejmě, že jedno jak druhé jsou frašky, ale to je taky kauza ožralého Rusáka, co loni na Nový rok v Praze zabil  turistku z Kolumbie a pak se na směšnou kauci dostal z vazby ven. To je zase ukázka české justice. Podobně jako kauzy Babiš, Rath, Rittig, Janoušek, Smetka a kdoví co ještě.

0 Citovat

V Česku známe jeho tvrzení - jsem nevinný, vlezli mi do kamiónu sami. Zajímaly by mě důkazy žaloby. Bez důkazů by ho neodsoudili.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

 Zajímaly by mě důkazy žaloby. 


Chytili ho s plnym kamionom migrantov, aky iny dokaz by so chcel :) Ale hej, suhlasim s tebou, nepozname spis, nevieme na zaklade coho, sud rozhodol, ako rozhodol.

0 Citovat

Museli vyvrátit jeho tvrzení, že o tom nevěděl. V pochybnostech v prospěch obžalovaného.

0 Citovat

Ahoj. Může být zrušena celá letenka (myšleno zpáteční cesta), když vystoupím předčasně z letadla v přestupním místě ? Jedná se tady o případ, kdy cestou TAM operuje letecká společnost "A" a cestu ZPÁTKY operuje úplně jiná letecká společnost "B"? Interval mezi cestou tam a zpět je 3 týdny.  Děkuju za odpověď  :). 

0 Citovat

Pokud to je jedna letenka, tak s pravděpodobností, blížící se jistotě zbytek propadne.

0 Citovat

ja by som to vyskusal :)

0 Citovat

Anebo tak... A pak bych se podělil o výsledek.

0 Citovat

Kupovala som spiatočnú letenku do NY, ale späť ju už nechcem využiť, lebo som za míle kúpila priamy let do cieľovej destinácie. Je lepšie na spiatočný let vôbec neurobiť check-in alebo ho urobiť?

0 Citovat

Když nepoletíte, nač dělat check-in? Nechte to být...

0 Citovat

zuzkalipovska napsal(a):

Kupovala som spiatočnú letenku do NY, ale späť ju už nechcem využiť, lebo som za míle kúpila priamy let do cieľovej destinácie. Je lepšie na spiatočný let vôbec neurobiť check-in alebo ho urobiť?


Udělejte check-in a vyberte si nějaká místa uprostřed, někomu tím uděláte radost. :-)

0 Citovat

:-)))

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Když nepoletíte, nač dělat check-in? Nechte to být...

Nedela se check-in kvuli pripadnymu zpozdeni a naroku na kompenzaci? Mam pocit, ze jsem tu jednou podobnou radu cetl. Nebo pri nenastoupeni do letadla narok na kompenzaci pada?

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Nedela se check-in kvuli pripadnymu zpozdeni a naroku na kompenzaci? Mam pocit, ze jsem tu jednou podobnou radu cetl. Nebo pri nenastoupeni do letadla narok na kompenzaci pada?

Stačí checkin, do letadla nastoupit nemusíš

0 Citovat

Není pravdou, že stačí check in, vždycky záleží na konkrétní situaci. Pokud už třeba došlo k nástupu do letadla, tak aerolinka ví, kdo byl na palubě a kdo ne, takže jen check in nestačí. Něco jiného je, když k nástupu na palubu vůbec nedojde.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Není pravdou, že stačí check in, vždycky záleží na konkrétní situaci. Pokud už třeba došlo k nástupu do letadla, tak aerolinka ví, kdo byl na palubě a kdo ne, takže jen check in nestačí. Něco jiného je, když k nástupu na palubu vůbec nedojde.

No pokud to budu brát tak, že všechny soudy si vykládají problematiku EU261 stejně, tak prostě stačí. Nebo by mi soud přiřknul kompenzaci neprávem, což je vysoce nepravděpodobné.

0 Citovat

Záleží o jakou konkrétní situaci šlo, ale tím tady nebudeme plevelit téma k no show.

0 Citovat

Born2Win napsal(a): Nedela se check-in kvuli pripadnymu zpozdeni a naroku na kompenzaci?

Já jsem asi nějaký méně chápavý, ale za co bys přesně měl být "odškodňován" nebo "kompenzován", když jsi daným letem dobrovolně a z vlastní vůle necestoval? 

0 Citovat

napr. preto, lebo je dany let omesakny +3 uz na odlete a straca tak pre teba jeho pouzitie zmysel?

0 Citovat

cizy napsal(a):

napr. preto, lebo je dany let omesakny +3 uz na odlete a straca tak pre teba jeho pouzitie zmysel?

Viz výše: "Kupovala som spiatočnú letenku do NY, ale späť ju už nechcem využiť, lebo som za míle kúpila priamy let do cieľovej destinácie".

0 Citovat

Mam taky pocit ze si citoval iny prispevok

0 Citovat

Cituji příspěvek, který tuto debatu odstartoval, ale platí to obecně: Když nějakým letem nemáš v úmyslu letět, proč bys měl být "kompenzován", respektive za co konkrétně?

0